O nas

.

Inez Co. Domy Kanadyjskie to rodzinna firma założona w roku 1993.

Agnieszka Lipka, właściciel:

Budownictwem szkieletowym zainteresowałam się ponad 20 lat temu. Nie było wtedy  internetu ani dostępu do zachodnich tytułów o tej technologii. Jedyna dostępna na rynku książka „Kanadyjski szkieletowy dom drewniany” była żywym tłumaczeniem z amerykańskiego.

W miarę upływu lat technologia stawała się coraz bardziej popularna. Pojawiało się coraz  więcej artykułów na temat budynków kanadyjskich, wydawano nowe książki. Powstał internet i narodził się ebay.com (amerykańskie allegro), gdzie zamówiłam pierwszą książkę prosto z USA. Książka kosztowała 29 dolarów, a wysyłka 24….

Do dzisiaj czytam wszystko, co znajdę o domach kanadyjskich i widzę jak ta technologia się rozwija.

We własnym kanadyjczyku mieszkam od 2001 roku i nie zamieniłabym go nigdy na murowany dom. Ma swój klimat i jest niesamowicie ciepły.

Nie lubię wstydzić się swojej pracy, dlatego bardzo przykładamy się do tego, co robimy – do jakości i szczegółów, bo przecież „diabeł tkwi w szczegółach”. Lubimy domy kanadyjskie i jesteśmy przekonani, że to dobre, zdrowe i ciepłe domy, a to na pewno przekłada się na jakość prac. Lubimy swoją pracę, a ludzie, którzy lubią swoją pracę wykonują ją lepiej niż inni.

Budujemy po kilka domów rocznie. Każdy dom traktowany jest indywidualnie, każdy budujemy jak nasz własny. Uwielbiamy budować domy nietypowe, inne niż wszystkie, niepowtarzalne. Dom ma odzwierciedlać człowieka, który w nim mieszka, więc niech współgra z jego charakterem.

A ponieważ kochamy te domy i jesteśmy przekonani, że są zdrowe to nawet nasze zwierzęta mieszkają w swoich kanadyjczykach 😉

Właścicielem tej kanadyjskiej budy jest nasz firmowy pies Timber* (na zdjęciu obok)

*timber (z ang.) to gruba belka używana do budowy pierwszych domów kanadyjskich (tzw. Timber Frame), które do dzisiaj są budowane w USA, choć już rzadko. Z Timber Frame wywodzi się dzisiejszy kanadyjski szkielet drewniany.

.

.

A to wersja z poddaszem użytkowym dla kotów 😉